Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 21.10.2018, 19:05

Леськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Інформатика 5 клас [1]
Психологічна служба [35]
Мої статті [10]
Шкільний Євроклуб [1]
Шкільний Євроклуб [0]
Бібліотека [0]
Фінансова звітність школи [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Психологічна служба

Хочемо застерегти тебе

Дорослі розмови про тютюнокуріння

Хочемо застерегти тебе, юний друже, від необачної спроби – запалити цигарку. Можливо, щоб здаватися дорослішим? Або – незалежним від батьків? Чи підтримати  компанію однолітків? Не поспішайте, поспілкуйся з нашими експертами, які розкажуть тобі про те,  на що  ти  заслуговуєш  знати.

ХІМІК

Підпалений тютюн жевріє у цигарці. При цьому     відбувається два процеси – згорання тютюну та його суха перегонка. Суха перегонка ( піроліз), на відміну від горіння, не потребує кисню. Внаслідок сухої перегонки утворюється величезна  кількість різноманітних  хімічних речовин, понад 200 з них є  небезпечними для здоров’я людини.  Це – нікотин, чадний газ, аміак, тютюновий дьоготь, синильна кислота,  сірководень, радіоактивні речовини, зокрема,  полоній-210. До складу тютюнового дьогтю входять понад 100 речовин, серед яких бензпірен, миш’як, деякі канцерогенні вуглеводні.

       У хімічній промисловості шляхом сухої перегонки рослинної сировини отримують метиловий спирт, ацетон, чадний газ, смолу. Таким чином, підпалена цигарка – маленький хімічний комбінат з  виробництва отруйних для  організму людини речовин шляхом сухої перегонки. А курець – водночас і їхній виробник, і споживач.

*туберкульоз;

*рак;

*імпотенція;

* бронхіальна астма;

Наукою доведено, що тютюнокуріння є фактором ризику виникнення цих захворювань. Нетоксичною і безпечною можна  вважати лише ту цигарку, яка не запалена, тому що будь-які  фільтри затримують не більше 20% часток тютюнового диму.

ПСИХОЛОГ

Куріння-складний умовно-рефлекторний процес, який пов'язаний із психологічними особливостями людини та її виховання. Хто  починає курити у 5-6-му класі? Хлопці, яким не  вистачає упевненості в собі, які не можуть проявити себе у  навчанні або спорті.  Між тим, вони хибко вважають, що куріння є доказом дорослості. Цигарка в руках дівчини – намагання таким чином привернути до себе увагу хлопців.

                Нікотин порушує нормальну роботу нервової системи. Потреба у новій порції наркотику(нікотину) змінює поведінку людини, вона стає нервовою, втрачає сон. Тютюнокуріння – найпоширеніший  у світі вид наркоманії, а курці – люди, залежні від наркотичної дії цигарки, як хімічної, так і психологічної.

               Наркотична залежність від тютюнокуріння може  виникнуть навіть від першої цигарки! Тому кращий  спосіб бути вільною від тютюнової залежності людиною - не починати курити. У світі стільки цікавого!

Ти маєш бути здоровим! Якщо у тебе є час на куріння, значить у твоєму житті щось не так. Подумай і прийми своє рішення. Допоможи прийняти  рішення своєму  товаришу.Абсолютна більшість дорослих курців прагне кинути палити, однак дитяча помилка  обертається для них залежністю від цигарки на довгі роки.

ФІЗИК

Період напіврозпаду полонію -210 складає 138 днів. Людина, яка викурила 20 цигарок, отримує таку ж дозу радіації, якій зробили 200 рентгенівських знімків. Під дією радіоактивного полонію відбувається переродження клітин, утворюються ракові пухлини. Більша частина полонію-210 залишається і накопичується в організмі людини.

БІОЛОГ

Як відомо, легені складаються з альвеол. Сумарна поверхня стінок альвеол у момент вдиху складає 100м. На  цій величезній площі осідають зола, смола, дьоготь, а нікотин, бензпірен, чадний газ, радіоактивні елементи та інші

небезпечні речовини, проникають у кров. Упродовж 21-23 секунд вони розносяться з кров’ю по всіх органах і клітинах організму, спричиняючи шкідливу дію.

 Нікотин спотворює роботу нервової системи: 96 курців зі 100 потрапляють у наркотичну залежність від нікотину. Він є потужним канцерогеном. Тютюновий дим нейтралізує вітамін С, послаблюючи імунну систему організму, знижує вміст  вітамінів В і В .

          Зупинимося  докладніше на тому, що  відбувається з альвеолами, з яких складаються наші легені. Всередині здорової альвеоли міститься слиз, який підтримує її об’єм, зволожує повітря та знешкоджує  бактерії. Внаслідок подразнення тютюновим димом альвеола виділяє більше слизу. Це є причиною постійного  відхаркування і кашлю, які  супроводжують життя курців. Однак, наступає час, коли можливості альвеоли захищати себе  виділенням слизу вичерпується. Альвеола ніби  висихає. У такому  стані стає вразливою для бактерій, особливо для мікробактерії туберкульозу. Тютюнокуріння є  запрошенням для мікробактерії жити  і розмножуватися у легенях курця.

 ЛІКАР

Комплексне дослідження дії тютюнокуріння на організм людини здійснили не  так давно, у 80-ті роки ХХ століття. Виявилося, що тютюнокуріння безпосередньо впливає на розвиток таких захворювань:

*виразка шлунку і кишечника;

*інфаркт  міокарда

*інсульт  мозку;

 

 

Категорія: Психологічна служба | Додав: kolya (14.11.2016)
Переглядів: 86 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018